Değerli meslektaşlarımız,
 
TPD İstanbul Şubesi olarak dört yıldır gerçekleştirdiğimiz " Psikodinamik Psikoterapi Grup Süpervizyonu" toplantılarına, oluşturulacak yeni bir grup ile bu yıl da devam ediyoruz. 

Prof. Dr. Mine Özmen tarafından yürütülecek ve 3 ay sürecek olan bu grup çalışmasında, katılımcıların hastaları arasından seçilecek olguların değerlendirilmesi ve psikoterapi sürecinin süpervize edilmesi aracılığı ile psikodinamik psikoterapinin temel kavramlarının öğretilmesi ve temel teknik becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.

Sayın Mine Özmen'e Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi etkinliklerine uzun yıllardır sağladığı önemli katkı ve destek nedeniyle üyelerimiz adına yeniden teşekkürlerimizi sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Dr. Murat Yalçın
 
Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi 
Yönetim Kurulu adına 
Şube 2. Başkanı
 
 
Katılım Koşulları

Grup çalışmasının hedefi psikodinamik psikoterapinin temel kavramlarının öğretilmesi ve temel teknik becerilerinin kazandırılması olduğundan grup bütünlüğünü sağlamak amacıyla çalışmaya sadece psikiyatri uzmanlık eğitimine devam etmekte olan asistan hekimler kabul edilecektir.
 
İlk toplantıdan önce tek bir kayıt alınacaktır. Katılımcıların tüm toplantılarda bulunması beklenmektedir. Grup çalışmasının bitiminde katılım sertifikası verilecektir. İki defa üst üste ve toplamda 3 toplantıya katılmayan grup üyelerine sertifika verilmeyecektir.
 
Kontenjan 50 kişi ile sınırlandırılmış olup Türkiye Psikiyatri Derneği üyelerine ücretsizdir. Üye olmayan katılımcılar için katılım bedeli her bir toplantı için 50 TL'dir. 

Katılmak isteyen üyelerimizin;
 
İletişim bilgilerini, çalıştıkları kurumları ve görevlerini 01 Aralık 2017 günü saat 17:00'ye  
kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta atarak katılım için onay almaları gerekmektedir.
 
 
Toplantı Programı 
 
Toplantılar 6 Aralık 2017 tarihinden itibaren üç ay boyunca her çarşamba 20:00-22:00 saatleri arasında, Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi –Yeni Ofis: Meşrutiyet Mah. Halaskargazi Cad. No:128 Kat:1 D:1 Şişli İstanbul adresinde yapılacaktır. Program 28 Şubat 2017 tarihinde yapılacak son toplantı ile sona erecektir.
 
  
 
Prof. Dr. Mine ÖZMEN (Psikiyatrist ve Psikanalist-IPA)

Psikiyatrist ve IPA (International Psychoanalytical Association-) sertifikalı psikanalist.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra zorunlu devlet hizmetinin ardından 1987 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Psikiyatri uzmanlık eğitimime başladı. 1989′da bir yıl süre ile Baylor Tıp Fakültesinde (Houston, Texas, ABD) araştırma görevlisi olarak çalıştı.
Psikiyatri uzmanı olduktan sonra çalışmalarına Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Geropsikiyatri Bilim Dalında devam etti. 1995′de doçent, 2000′de profesör oldu. 1996 yılında aynı fakültenin Psikiyatri Anabilim Dalına bağlı Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalında çalışmaya başladı. Tıbbi hastalık tanısı konmuş hastalarda ortaya çıkan ruhsal tepkilerle, sorunlarla ilgilendi. Özellikle epilepsi tanısı konmuş, kronik bedenselleştirme (somatizasyon) sorunları olan, non-epileptik psikojen nöbet (psödonöbet/konversiyon) tanısı konmuş hastalarla çalıştı. 2011 de psikanaliz eğitimini tamamlayarak Uluslararası Psikanaliz Derneğine (IPA) tam üye oldu.
Akademik yaşamı boyunca psikiyatride uzmanlık eğitimi alan asistanların psikoterapi eğitimine katkıda bulunmaya özel bir önem verdi, bu konuda aktif alarak görev aldı ve psikiyatrik sorunları olan hastaların tedavi planlarına psikoterapötik yaklaşımların dahil edilmesi için yoğun çaba harcadı. 2013′te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden emekli oldu. Bahçeşehir ve Bilgi Üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalıştı. Halen serbest çalışmakta ve eğitim faaliyetlerine meslek derneklerinde devam etmektedir.
Özel ilgi alanları:  psikodinamik psikoterapi, psikanaliz, tıbbi hastalık tanısı konan hastalarda ortaya çıkan ruhsal sorunlar (depresyon, anksiyete bozuklukları) ve tıbbi nedenlere bağlanamayan bedensel yakınmalar (psikolojik bayılma, psikolojik ağrı vb).
 
------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------------------
 
Önemli Uyarı: Kontenjanın sınırlı olması nedeniyle kayıtta TPD İstanbul Şubesi üyesi olan meslektaşlarımıza öncelik verilecektir. Şubemizce düzenlenen uzun süreli etkinliklerinde ve modüler eğitimlerde kısıtlı kontenjan sebebiyle devamlı katılıma önem verilmektedir. Kayıt yaptırıldığı halde katılım gösterilmemesi, katılım gösterilebilecek diğer üyelerimizin mağduriyetine neden olmaktadır. Bu nedenle uzun süreli etkinlik ve seminerlerde ve modüler eğitimlerde kayıt yaptırdığı halde düzenli katılım göstermeyen üyelerimiz TPD İstanbul Şubesi'nin diğer kısa ya da uzun süreli seminer-eğitimlerinde ve şubemizce verilecek bursların başvurularında öncelik haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt yaptırdığı halde katılım gösteremeyecek olan üyelerimizin, diğer üyelerin de eğitim ve seminerlerden faydalanabilmeleri için kayıtlarını iptal ettirmelerini önemle rica ederiz.
 
*TPD İstanbul şubesinin eğitimlerini  internet sitemizden (tpdistanbul.com)  ya da http://www.psikiyatritoplantilari.com adresinden takip edebilirsiniz.   

*TPD'ye üyelik işlemlerinizi, Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Şube sekreterimiz Emel Şen Kaynak ile iletişime geçerek, TPD İstanbul Şubesi eğitimlerinde, Ulusal Psikiyatri Kongresi'nde ya da Klinik Eğitim Sempozyumu'nda TPD Standı'nda yapabilirsiniz .

*Aidat ödemelerinizi www.psikiyatri.org.tr adresinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 
*Dernek Adresi: Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi –Yeni Ofis: Meşrutiyet Mah. Halaskargazi Cad. No:128 Kat:1 D:1 Şişli İstanbul adresinde yapılacaktır.   Tel: 0212 244 96 66/67
Monday the 17th. Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi Resmi Web Sayfası - Joomla Templates