TPD İstanbul Şubesi Güz Dönemi Eğitim Etkinlikleri 

 

 

 

MOTİVASYONEL GÖRÜŞME TEKNİĞİ KURSU MODÜLER

 

EĞİTİMLERİ

 

Kültegin Ögel

 

Figen Karadağ

 

 

9 Aralık 2017 Cumartesi-1. Modül

 

16 Aralık 2017 Cumartesi-2.Modül

 10:00-15:00

 

 

 

Başvuru: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

YER: Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi 

 

Meşrûtiyet mah. Halaskargazi cad. No:128 K:1 Şişli istanbul  

(Site katlı otopark karşısı, Kütahya Porselen yanı)

 

 

Not : Katılım 50 kişi ile sınırlandırılmıştır.Lütfen kayıt yaptırınız.

Türkiye Psikiyatri Derneği üyelerine ücretsiz olup kayıtta öncelik verilecektir.

 

 

 

 

*TPD İstanbul şubesinin eğitimlerini internet sitemizden (tpdistanbul.psikiyatri.org.tr )

 ya da http://www.psikiyatritoplantilari.com adresinden takip edebilirsiniz 

 

*  TPD'ye üyelik işlemlerinizi, Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Şube sekreterimiz Emel Şen Kaynak ile iletişime geçerek, TPD İstanbul Şubesi eğitimlerinde, Ulusal Psikiyatri Kongresi'nde ya da Klinik Eğitim Sempozyumu'nda TPD Standı'nda yapabilirsiniz .

 

 

* Aidat ödemelerinizi www.psikiyatri.org.tr adresinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Dr. Alişan Burak Yaşar

 

TPD İstanbul Şubesi YK adına

 

Şube Bilimsel Toplantı Sekreteri

 

 

 

 

 

 

 

 Amaç ve Öğrenim Hedefleri

 

 

MOTİVASYONEL GÖRÜŞME TEKNİĞİ KURSU - 1

9 Aralık 2017 Cumartesi

 

Bu kursta Motivasyonel Görüşme Tekniğinin doğuşu, amacı, teorik temeli, dayandığı paradigmalar, etkinlik çalışmaları hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca Motivasyonel Görüşme'nin temel uygulama ilkeleri ve kullanılan teknikler anlatılacaktır.

 

MOTİVASYONEL GÖRÜŞME TEKNİĞİ KURSU - 2

  16 Aralık 2017 Cumartesi

 

Birinci bölümün devamı ve onu tamamlayan bir kurstur. Bu kurs daha çok pratiğe ve uygulamalara dayalı yapılacaktır. Birinci bölümde anlatılan kavramlar klinik pratikte nasıl hayata geçirileceği gösterilecek ve katılımcılarla birlikte uygulamalar yapılacaktır.

 

 

Özgeçmişler

 

Prof Dr Kültegin Ögel

1964 Ankara doğumlu. İlk ve orta öğretimini TED Ankara Kolejinde, üniversite eğitimini ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptı. 1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Sağmalcılar cezaevinde psikiyatrist olarak çalıştıktan sonra, 1995 yılından itibaren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniğinde çalışmaya başladı. 2000 yılında ise ergen madde bağımlılarının tedavi edildiği ÇEMATEM Kliniğinin sorumluluğuna atandı. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin kurucusudur. Bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle 5 ödül kazanmıştır. Bir çocuk babası olan Ögel’in yurt içi ve dışı birçok makalesi yanında madde kullanımı ve bağımlılıkla ilgili yazdığı 7, depresyonla ilgili 2 adet yayımlanmış kitabı vardır. Resmi olarak Motivasyonel Görüşme Tekniği eğiticisi sertifikasına sahiptir. Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve Avrupa Birliği'nin çeşitli çalışmalarında proje koordinatörü olarak görev almıştır. Boğaziçi Üniversitesi ve Okan Üniversitesinde part-time ders vermiş, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde ABD başkanlığı yapmıştır. Halen Moodist Hastanesi Bağımlılık Merkezi Direktörüdür.

 

 

Prof Dr Figen Karadağ

 

 

 

 1983 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Bitlis Mutki Merkez Sağlık Ocağı ve Bitlis Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak zorunlu hizmet yaptı.  1991 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri uzmanı oldu. 1992-2000 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5. Psikiyatri Duygudurum Bozuklukları Birimi ve 2000-2007 Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma  ve Tedavi Merkezi (AMATEM)’de Başasistan olarak çalıştı. 2007 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri  ABD’da çalışmaya başladı ve aynı yıl bölümde Maltepe AMATEM adıyla Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Ünitesini kurdu.  Halen Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ABD’ da bölüm başkanlığı yapmaktadır.  Motivasyonel Görüşme: İnsanları Değişime Hazırlama kitabının çeviri editörlüğünü yapmıştır.

Wednesday the 1st. Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi Resmi Web Sayfası - Joomla Templates