TPD İstanbul Şubesi Güz Dönemi Eğitim Etkinlikleri 

 

 

 

PSİKİYATRİ PRATİĞİ: BELİRSİZLİKLER DERYASINDA KLİNİSYEN NE YAPSIN? 

 

Levent KÜEY 

 

7  Kasım 2017 Salı

 

19:00-21:00

 

 

Başvuru: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

YER: Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi 

 

Meşrûtiyet mah. Halaskargazi cad. No:128 K:1 Şişli istanbul  

(Site katlı otopark karşısı, Kütahya Porselen yanı)

 

 

Not : Katılım 50 kişi ile sınırlandırılmıştır.Lütfen kayıt yaptırınız.

Türkiye Psikiyatri Derneği üyelerine ücretsiz olup kayıtta öncelik verilecektir.

 

 

 

 

*TPD İstanbul şubesinin eğitimlerini internet sitemizden (tpdistanbul.psikiyatri.org.tr )

 ya da http://www.psikiyatritoplantilari.com adresinden takip edebilirsiniz 

 

*  TPD'ye üyelik işlemlerinizi, Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Şube sekreterimiz Emel Şen Kaynak ile iletişime geçerek, TPD İstanbul Şubesi eğitimlerinde, Ulusal Psikiyatri Kongresi'nde ya da Klinik Eğitim Sempozyumu'nda TPD Standı'nda yapabilirsiniz .

 

 

* Aidat ödemelerinizi www.psikiyatri.org.tr adresinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Dr. Alişan Burak Yaşar

 

TPD İstanbul Şubesi YK adına

 

Şube Bilimsel Toplantı Sekreteri

 

 

 

 

 

 

Travma Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Prolonged Exposure Uygulaması Kursu

 

 Amaç ve Öğrenim Hedefleri

 

                 Bu sunumda, “belirsizlik” olgusunun psikiyatri pratiğine getirdiği zorluklar ele alınacak, eleştirel bir tartışma açılacaktır. Bilimde ve tıp pratiğinde belirsizlik-belirlilik arasındaki gerilim; belirsizliğe katlanma/katlanamama; belirsizlik ve zaman; psikiyatride epistemoloji; psikiyatride “vak’a” ve “kategorik sınıflandırma sistemleri” çerçevesinde belirsizlik; iyi hekimlik uygulamaları açısından hasta hekim ilişkisi bağlamında belirsizlik ve belirsizliğe klinisyenin yanıtları, tartışmanın odaklanacağı bazı alt başlıkları oluşturuyor

 

 

 

Levent Küey

            Tıp Doktoru, Psikiyatri Doçenti

            1957 İzmir doğumlu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim gördü; 1981’de Tıp Doktoru, 1985’de Psikiyatri Uzmanı ve 1989’da Psikiyatri Doçenti oldu; Psikodrama Sosyodrama Grup Psikoterapisi eğitimi gördü (1989-1993). Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve serbest psikiyatr olarak çalışıyor.

 

            Temel bilimsel çalışma alanları arasında, ruhsal bozuklukların toplumsal ve kültürel özellikleri, psikopatoloji, depresyon ve anksiyete bozuklukları ve psikoterapisi, kadında depresyon, psikiyatride sınıflandırma ve tanı sorunları ve felsefi yaklaşımlar sayılabilir. Birçok ulusal/uluslararası makale, kitap bölümü ve çevirileri var. Bilimsel dergi editörlüğü yaptı; ulusal/uluslararası bilimsel dergilerde danışma kurulu üyelikleri yürütüyor. Yüzün üzerinde ulusal/uluslararası bilimsel toplantıda sunum yaptı; bu kongrelerin düzenleme ve bilimsel kurullarında görev aldı.

 

            İzmir Tabip Odası Onur Kurulu üyeliği (2000-2002) yaptı; 7 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptığı (1995-2002) Türkiye Psikiyatri Derneği kurucu üyesi; 1997`de Türk Psikiyatri Dergisi Araştırma Ödülünü aldı. Avrupa Tıp Uzmanları Birliği Akreditasyon Komitesi üyesi. Avrupa Psikiyatri Birliği ve Dünya Psikiyatri Birliği`nde Psikopatoloji, Sınıflandırma, Ruh Sağlığı Politikaları ve Transkültürel Psikiyatri Bilimsel Çalışma Grupları üyesi, ayrıca, Dünya Psikiyatri Birliği Board üyeliği-Güney Avrupa Bölge Temsilciliği (2002-2008) yaptı.

           

 

            Dünya Psikiyatri Birliği Genel Sekreterliği, Planlama Kurulu başkan yardımcılığı ve bu kuruluşun websitesi ve bülteni editörlüğü ve Dünya Psikiyatrisi dergisi editörler kurulu üyeliği görevlerini yürüttü (2008-2014). Halen Avrupa Psikiyatri Birliği Yönetim Kurulu üyesi (2015-2019).

Wednesday the 1st. Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şubesi Resmi Web Sayfası - Joomla Templates